Wokół domu

Ogród jako element aranżacji domu

Jeśli zakładamy, że cały nasz dom począwszy od projektu będzie dostosowany do konkretnego stylu, również ogród powinniśmy do tego stylu dostosować, oto kilka idei, jakich należy się trzymać projektując ogród w dany stylu:


- Ogród nowoczesny

Każda przestrzeń, czy to trawnik, rabatka czy sadzawka powinna mieć wydzielony obszar w geometrycznym kształcie.


- Ogród wiejskie

Wiejskie ogródki powinny charakteryzować się spontanicznością, sprawiać wrażenie nieładu, warto też zainwestować w polne kwiaty i rośliny z babcinych ogródków.


- Ogród skandynawski

W skandynawskich ogrodach warto zainwestować w skalniak i rośliny właściwe dla tego typu ogrodowej formy.


- Ogród kanadyjski

W kanadyjskim ogrodzie nie może zabraknąć drzew iglastych. Drzewa są istotnym elementem tego ogrodu, piękną jego ozdobą będzie judaszowiec kanadyjski.


- Ogród japoński

Japończycy wierzą, że ogród powinien odzwierciedlać harmonię wszechświata – podczas projektowania japońskiego ogrodu warto o tym pamiętać. Pięknie w naszym ogrodzie będzie wyglądał klon japoński czy kwitnąca wiosną wiśnia.


- Ogród w stylu śródziemnomorskim

W śródziemnomorskim stylu ważne jest patio, rośliną doskonale wpasowującą się w nie będzie bluszcz. W naszym ogródku, aby poczuć śródziemnomorski klimat warto zasadzić awene wiecznie zieloną, szałwie omszoną, jedną z wielu odmian lawendy i nie można zapomnieć o wonnych ziołach.


- Ogród w stylu prowansalskim

 

Zasadę co do stworzenie tego ogrodu można zawszeć w jednym słowie: lawenda. To ona sprawi, że przeniesiemy się do Francji dzięki naszemu ogródkowi.  

Odsłony: 709

Dekoracje do Twojego domu