Dom w stylu wiejskim

Przytulny i ciepły – taki powinien być wiejski dom

Wiejski dom powinien być ciepły i przytulny, ma być miejscem relaksu i ostoją rodzinnej atmosfery.


Projekt domu

Projekty wiejskich domów opierają swoje założenia o wygląd XIX wiecznych dworków szlacheckich. Duże werandy, spore tarasy, balkony unoszone na drewnianych kolumnach. W tego typu projektach bardzo często przewidziany jest salon lub bawialnia z kominkiem, a jadalnia bywa otwarta na salon. Ważnym elementem takiego projektu jest taras i ogród. Wykończenie fasady budynku w drewnie i kamieniu – tak wygląda modny projekt wiejskiego domu.


Wykończenie wiejskiego domu

Wiejski domek powinien być wykończony w drewnie, z detalami z kamienia (np. kominek), okna powinny również mieć framugi drewniane, ciekawym elementem jest również zastosowanie drewnianych okiennic. Często sufity wykończone są widocznym belkowaniem. Ściany najczęściej białe, ewentualnie w ciepłych kolorach.


Urządzenie

Urządzanie domu w wiejskim stylu pozwala nam na zastosowanie znacznie „cięższych” w designie mebli niż w przypadku nowoczesnego domu. Meble powinny być wykonane z drewna, kolorystycznie dopasowanego do drewnianej podłogi (element obowiązkowy w takim domu), mogą być duże i posiadać delikatne zdobienia. Istotnym elementem będą również kanapy i fotele, które powinny być miękkie i wygodne, raczej w jasnych kolorach.


Aranżacja

Aranżacja domu wiejskiego może opierać się na jednym z dwóch założeń: odniesieniu w niej do natury, wówczas brązy, zielenie i beże powinny dominować w aranżacji. Mogą się w domu pojawić suszone kwiaty, figury wykonane z drewna, wiklinowe meble i elementy, warto też wykorzystywać sznurki jako element dekoracyjny. Drugi styl to odwołujący się do folkloru, wprowadza on do aranżacji więcej kolorów, wówczas kolorowe poduchy, zasłono w kwiaty czy ręcznie robione serwety i ozdoby doskonale odnajdą się w naszym domu.

 Odsłony: 867

Dekoracje do Twojego domu