Dom w stylu skandynawskim

Surowo, ale przytulnie, czyli dom po skandynawsku

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz jest ostatnimi czasy bardzo modny, oto poradnik jak przenieść cały do w ten styl.

 

Projekty domów w stylu skandynawskim

Chcąc mieć dom w stylu skandynawskim powinniśmy wybierać domy parterowe, z mocno spadzistymi dachami i wąskimi, ale wysokimi oknami. Takie wąskie okna mogą rozciągać się nawet na niemal całą wysokość domu. Co charakterystyczne stropy osadzone są dość nisko. Dom powinien mieć również przeszklone drzwi wychodzące na ogród oraz rozległy taras.

 

 

 

Wykończenie

Domy w stylu skandynawskim na podłogach często mają drewnianą podłogę składającą się z desek. Kolor podłogi może być albo bardzo jasny, niemal biały, albo odwrotnie – ciemny niemal czarny. Ściany malowane są na biało lub zimnymi, jasnymi odcieniami niebieskiego, fioletowego i beżowego.

 

 

 

Urządzanie

Meble powinny być w jasnych barwach i sprawiać wrażenie jakby zostały samodzielnie wykonane przez właścicieli. Dlatego często meble mają celowo uwidocznione ślady po pędzlu, zaś na meblach widać słoje drzewa, z którego powstały. Meble w tym stylu powinny być w kolorze beżu oraz odcieniach bieli oraz w jasnym drewnie.

 

 

 

Aranżacja

By dopełnić wnętrza w stylu skandynawskim koniecznie powinny znaleźć się w nim dekoracje w kolorze niebieskim lub turkusowym. W domu powinny znaleźć się też rośliny oraz ozdoby wykonane ze szkła, kamienia, itp. materiałów. 

 

Odsłony: 716

Dekoracje do Twojego domu