Dom w stylu prowansalskim

Pomysł dla działek bez ogródka

Działki bywają różne, na niektórych nie ma miejsca na rozległy ogródek, wówczas warto zastanowić się nad domem w stylu śródziemnomorskim, który będzie miał patio. 

Projekt z patio

Domy w śródziemnomorskim stylu to z reguły jedno lub dwupiętrowe budynki, z licznymi balkonami i tarasami. Często w ich projektach zakłada się stworzenie wewnętrznego dziedzińca lub zadaszonego zewnętrznego patio. Takie rozwiązanie to dobry pomysł dla, które nie mogą sobie pozwolić na ogród z tarasem, dzięki temu zyskują przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Fasady tego typu domów są z reguły barwne od słonecznej żółci po nasycone błękity. Dachy płaskie, również umożliwiają adaptacje ich w rozmaity sposób. 

Wykończenie

Domy w tym stylu powinny mieć ściany w ciepłych barwach, często wykończone bywają w kamieniu, kamienne płytki również nie są rzadkością w pomieszczeniach takich domów. Podłogi jeśli drewniane powinny być wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Mozaiki na sufitach i podłogach również nie będą złym pomysłem. Na ścianach zastosowanie znajduje również stiuk.

Urządzanie

Meble w stylu śródziemnomorskim powinny mieć zaokrąglone kształty, często też miewają inkrustacje lub rzeźbienia. Kolorystyka jest w zasadzie dowolna, w zależności od upodobań właścicieli domu. Meble tego typu powinny być raczej wysmukłe w swojej sylwetce. 

 

Aranżacja

Kolor – to podstawa aranżacji w domach tego typu, niemal wymogiem są liczne połączenia kontrastujących kolorów, oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku. Pomieszczenia powinny być też otwarte na patio. 

Odsłony: 712

Dekoracje do Twojego domu