Dom w stylu kanadyjskim

Przestrzeń i drewno – kanadyjska domena

Domy w stylu kanadyjskim stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, styl kanadyjski czyli jaki?

 

Projekty domów w stylu kanadyjskim

Domy w stylu kanadyjskim wykonane powinny być z drewna – to pierwsza podstawowa zasada. Najczęściej są to domy piętrowe w balkonem zlokalizowanym nad wejściem lub nad tarasem. Parter rozplanowany jest jako przestrzeń otwarta z wysokim sufitem. Piętro natomiast podzielone jest na pokoje, często piętro rozpoczyna antresola.

 

 

 

Wykończenie

Domy w kanadyjskim stylu to wykończenia w ciepłych, niekiedy nawet czerwonych odcieniach drewna. Dominują tutaj: czereśnia, grusza, mahoń, kasztan i kalwados. Ściany powinny być pomalowane w również w ciepłych odcieniach: żółtym, pomarańczowym, beżowym, brązach i wszystkich pochodnych czerwieni.

 

 

 

Urządzanie

Meble powinny być w kolorystyce dostosowanej do drewna jakie wybierzemy, wybierając drewno zmierzające do czerwieni powinniśmy wyposażyć się w meble w burgundzie, czerni lub brązie, jeśli drewno na podłodze jest „żółtawe” wówczas powinniśmy iść w stronę mebli z żółtym kolorze.

 

Aranżacja

Aranżacje w tym stylu powinny opierać się na drewnie, możliwe jest użycie zasłon i firanek, bibeloty i ozdoby powinny być szklane lub drewniane. Warto w aranżacji przewidzieć antresole, która jest częstym elementem domów w tym stylu. Zwierzęce skóry zamiast dywanów to również nierzadki widok w takich aranżacjach. Naturalne futro można też zastąpić jego imitacją. 

 

 

 

Odsłony: 1004

Dekoracje do Twojego domu