Dom w stylu japońskim

Kraj Kwitnącej Wiśni w Polsce

Domy w stylu japońskim cieszą się w Polsce dużą popularnością i nic dziwnego bowiem styl hołdujący minimalizmowi i prostym formom doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy w projektowaniu.


Projekt domu po japońsku

Ogród w Japonii to jeden z najważniejszych elementów domu, dlatego też główne pomieszczenia w domu powinny być nań zorientowane. Często zdarza się również, że dom buduje się na planie podkowy gdzie z trzech jego części prowadzi wejście do ogrodu. Okien ze zewnętrznej strony budynku jest raczej niewiele, natomiast od strony ogrodu tworzone są szklane ściany. Istotnym element jest również krużganek.


Wykończenie

W Japonii cześć ścian zbudowana jest z papieru i przesuwna, aby imitować ten styl, zaleca się stosowanie szklanych przepierzeń, rozsuwanych lub przesuwanych drzwi. Wśród wykorzystanych materiałów warto wymienić ciemne, czarne drewno, choć inne odcienie tego materiału również mogą znaleźć swoje zastosowanie w wykończeniu wnętrz.


Urządzanie

Mebli w domy w tym stylu nie powinno być wiele. Zaledwie najpotrzebniejsze elementy urządzenia wnętrz powinny znajdować się w domu. Wyjątkiem od tej reguły jest kuchnia. Meble raczej niskie, na niewysokich nogach, np. ławy, zaś krzesła mogą zastąpić poduszki. Półki powinny przybierać postać deseczek zawieszonych na ścianach.


Aranżacja

 

By nadać pomieszczeniom bardziej orientalnego charakteru, można na ścianie namalować gałąź sakury – kwitnącej wiśni, japonkę w kimonie, lub napisać na ścianie, wyraz szczęście, itp. Dobrym elementem będzie również parawan w japońskim stylu ustawiony w pokoju. Należy unikać dużej liczby ozdób, powinny to być raczej większe detale, stanowiące centralny punkt aranżacji.  

Odsłony: 864

Dekoracje do Twojego domu