Dom nowoczesny

 

Geometria, minimalizm i bryły – czyli nowoczesność w budownictwie

Współczesny design, niezależnie od tego czy mówimy o projekcie domu, jego aranżacji, czy o planowaniu ogrodu, we wszystkich tych sferach dominują trzy, a właściwie cztery zasady: geometryczność kształtów, wykorzystanie brył, minimalizm w zdobieniach i detalach oraz zwrot, ku zastosowaniu surowców pochodzących z naturalnych źródeł (innymi słowy, porzucenie plastików, sidingów i innych tego typu materiałów).

 

Projekt domu

Chcąc mieć nowoczesny dom, w zasadzie nie będziesz miał większych trudności ze zdobyciem odpowiedniego projektu. Większym problemem może okazać się wybór spośród licznych dostępnych ofert. Nowoczesny dom, to budynek, który:

1. Ma przestronne pomieszczenia, często przejście między jednym a drugim pokojem nie zakłada drzwi.

2. Posiada duże okna, które zapewniają dobre oświetlenie pomieszczeń,

3. To najczęściej dom parterowy z poddaszem i garażem, lub jednopiętrowy

4. To dom, w którym przewidziano taras

5. To dom całą architekturę opierający na geometrycznych kształtach i bryłach.

6. To dom, którego fasada wykończona jest w kamieniu a detale zrobione są z drewna.

 

 

 

Wykończenie nowoczesnego domu

Podobnie jak w przypadku architektury, w wykończeniu nowoczesnych domów również dominują naturalne materiały, dlatego też często spotkać się można z drewnianymi podłogami, ścianami wykończonymi drewnem i kamieniem. Dużą popularnością w nowoczesnej wykończeniówce cieszy się też szkło.

 

 

 

Urządzanie

Meble, które ustawimy w nowoczesnym domu powinny być w dużej mierze wykonane z drewna, obecnie w modzie są przedmioty, w których widać słoje drzew, tak by nie było wątpliwości, że przedmioty są drewniane. Meble powinny mieć geometryczne kształty i nasuwać skojarzenia z bryłami.

 

 

Aranżacja

Obecnie w modzie są jasne kolory ścian, odcienie bieli, oraz nawiązujące do kamienia szarości oraz beże i jasne brązy. Zestawiane są często z ciemnymi podłogami. Meble powinny mieć geometryczne kształty i być tak rozłożone by dawać wrażenie przestrzeni w pomieszczeniach. Ilość bibelotów i ozdób powinna być minimalna, jedynie kilka przedmiotów, flakon, ramki ze zdjęciami, drobne ozdoby. We współczesnych aranżacjach unikami firanek, zasłon, koców i ciężkich poduch. Wystrój pomieszczeń ma być lekki i przestrzenny.

 

 

 

 

Odsłony: 794

Dekoracje do Twojego domu